baza wiedzy formy

Najważniejszym elementem stroju, który decyduje o wyglądzie kobiecej sylwetki, jest dobrze dopasowany biustonosz. Nienaganne jego ułożenie oraz odpowiedni kształt miseczki sprawią, że piersi będą zdrowe a samopoczucie doskonałe.

Każda kobieta jest wyjątkowa zatem potrzebuje indywidualnego doboru formy biustonosza dla siebie.

 • A. Biusty małe i średnie

  Typ push-up – jego zaletą główną jest to, że nadaje piersiom okrągły kształt i doskonale je podnosi oraz tworzy ładną linię dekoltu.

  Typ kopa – ma trójwymiarowy wewnętrzny kształt miski, powiększa piersi nawet o dwa rozmiary, zbiera je do przodu, jednocześnie unosząc ku górze; tworzy ładną linię dekoltu.

  Balkonetka – biustonosz usztywniany – miska cięta jest pionowo na cztery strefy, pięknie podnosi biust; jest to konstrukcja dla piersi szeroko rozstawionych.

  Balkonetka z miseczką typu „spacer” z oddychającej przędzy, nadaje ładny, okrągły kształt. Boki wzmocnione są dodatkowymi fiszbinami, a w celu lepszego podtrzymania biustu stosuje się jedną szerszą haftkę oraz dwie szerokości ramiączek.

 • B. Biusty średnie i duże

  Biustonosz miękki, konstrukcja z tzw. sidesupportem, bardzo ładnie zaokrągla i podtrzymuje biust, boki wzmocnione fiszbinami; z dwiema szerokościami haftek i ramiączek.

  Biustonosz półusztywniany typu balkonetka – z wyprofilowanymi zaszewkami, dolną miską wzmocniona pianką; również z dwiema szerokościami haftek i ramiączek.

  Biustonosz półusztywniany z wysoko zabudowaną miseczką, doskonale zbiera i podtrzymuje biust, dolna miska nadaje kulisty kształt piersiom, boki wzmocnione dodatkowymi fiszbinami; z trzema szerokościami haftek i ramiączek.